A sorozat első részében egy általános összefoglalást olvashattok arról, hogy milyen szempontokat kell figyelembe venni egy túrára való felkészülés során, ebben a részben pedig a sátrakról fogok írni, milyen típusok vannak, és mire kell figyelnünk a kiválasztásánál.
A sátor az első dolog, amelyet a horgászfelszerelések után bepakolok a kocsi csomagtartójába, hisz ez a legfontosabb dolog, amely szükséges egy túrához. Egy jól megválasztott termék extrém körülmények között akár életet is menthet, ezért nem szabad félvállról venni a kérdést.
A sátor az a hely ahol alszunk, ahol tároljuk az értékeinket, felszereléseinket, ami megvéd a széltől, esőtől, hótól, naptól és menedéket biztosít számunkra az időjárás, apró állatok a por elől, és intim szférát biztosít, biztonságban érezheted magad a kintalvás során.
Az első részben már ismertettem pár dolgot, milyen szempontokat kell figyelembe vennünk a túra előkészületei során, ugyanez érvényes a sátorra is. A kínálat a piacon bőséges, könnyen találhatunk megfelelő sátrat, minden helyzetre, vannak univerzális megoldások, álmainknak csak a pénztárcánk szabhat határt.
Sátor választásánál először azt kell eldöntenünk, hogy milyen típusú sátrat szeretnénk.
– Normál sátor
– Félsátor
– Sátras ernyő
Horgászatban az 1-2 személyes sátrak a legelterjedtebbek, a félsátrak tavasszal és nyáron rövidebb túrán tökéletes megoldást jelentenek, a sátras ernyők pedig egy egynapos vagy egy egyéjszakás pecához tökéletes megoldás, és kellő védelmet biztosítanak az időjárás viszontagságai ellen.
Méretei alapján a következő a választék
– szóló
– 2 személyes
– 2-3 személyes
– 3 személyes
– családi sátrak
További csoportosítás használhatóság szempontjából
– 3 évszakos sátor (általános sátrak)
– 4 évszakos sátor (téli horgászatra alkalmas sátrak)
A sátor kiválasztásánál érdemes még a következő tényezőket is figyelembe venni
– Rudazat minősége
– Sátor anyaga
– Önhordó vagy cövekelt
– Belmagassága
– Csomagolt méret
– Vízhatlansága
– Bejárata
– Alakja
– Kiegészítők
Fontos tudnivaló a sátor állagának megóvása érdekében, hogy csak kellőképp kiszárított sátrat szabad elcsomagolni. Ha a parton esőben kell a sátrunkat lebontani, akkor otthon ki kell teríteni, ki kell szárítani, különben bepenészedik, és szaga marad, valamint foltos lesz. Tisztítás a gyártó által ajánlott módon.
Remélem tudtam nektek segíteni, legközelebb a hálózsákokkal fogok foglalkozni.